Jedzte preto aby ste žili … nežite preto aby ste jedli…

Jedzte preto, aby ste žili… nežite preto, aby ste jedli…

Každý z nás je iný. Niekto je len preto, lebo musí, iný si jedlom lieči zranenú dušu a ďalší zase zaháňa nudu.

Jedlo je významný spoločenský atribút, sprevádza nás celým životom, pri všetkých spoločenských udalostiach a stáva sa témou bežných konverzácií.  Dostáva sa mu významnému postu, je súčasťou životných rituálov a rutín.

A možno aj preto zabúdame na jeho skutočný význam. Venujeme mu veľa pozornosti a ono sa mení na strašiaka, pokušenie, ohrozenie našich životov.

Ja som vždy rada a veľa o jedle rozprávala. No dnes pre mňa neznamená to isté, ako pred rokmi. Stále je mojou vášňou, ale zároveň chcem, aby nevládlo nad mojím životom. Práve naopak, chcem, aby mi pomáhalo plnohodnotne a zdravo žiť, aby som mala vitalitu, zdravie a krásu.

Ako je to s vami? Žijete preto, aby ste jedli? Alebo jete preto, aby ste boli schopní naplno a s radosťou žiť svoj život?

to často opakovaná fráza v sebe nesie veľa pravdy.

Položte si túto otázku.

Čo pre vás jedlo znamená a čo vám prináša?

A teraz si položte druhú otázku.

Čo by jedlo pre vás znamenať malo a čo by vám malo poskytovať?

 Sú vaše odpovede v súlade?

Ak áno, tak gratulujem. Keď nie, je najvyšší čas na zmenu. Už len týmto samotným rozporom si prinášate do života nesúlad. Aby jedlo pre nás v živote bolo liekom a nie spúšťačom chorôb, je dôležité nebyť v rozpore so sebou samým. Potrebujete zažívať pocit istoty, že to, ako sa stravujete, je pre vás dobré a prínosné.

Myslieť si jedno a robiť druhé v akejkoľvek oblasti života je pre človeka nebezpečné. Nezhody v sebe samom prinášajú rôzne problémy a choroby.

Čo máte robiť?

Odpovedali ste si v druhej otázke. Zosúladiť to, čo reálne robíte s tým, aké sú vaše predstavy o tom, čo je pre vás naozaj dobré. Rady, ako nato, nájdete aj v mojom eBooku Tajomstvá chudnutia.

Komentáre

Pridať komentár

  • Sledujte nás na facebooku
  • Darček pre vás

    Stiahnite si zadarmo ebook - Tajomstvá chudnutia, 3+1 rada, ako začať chudnúť a nevzdať to. Vaše osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme (ProSchool s.r.o.) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stisnutím tlačítka vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie Ebooku "Tajomstvá chudnutia" a ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú živej stravy a motivácie k zmene stravovania. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.

  • Najnovšie články
  • Kategórie