Prvé kroky k zmene

Chceli by ste sa zmeniť?

Ak áno, dostávate sa do súboja so sebou samým. Prečo sa máte zmeniť? Vari nie ste dosť dobrí? Je na vás niečo zlé?

Vo svojom vnútri ste prvým oponentom, ktorý sa zmene bráni. Keď nás niekto kritizuje, je to výzva do boja a potrebujeme sa brániť, hoci aj pred sebou samým.

Namiesto zmeny sa prijmite takí, akí ste a rozhodnite sa dopriať si čo najviac dobrého pre seba.

Zamyslite na nad tým, čo je to dobré pre vás? Čo skutočne vo svojom vnútri považujete za kvalitu a prinesie vám to viac radosti, zdravia a pohody do života? V tejto rovine úvah začnite uskutočňovať prvé kroky k zmene. Uvedomujte si svoje správanie a zvyky voči sebe a prehodnoťte ich reálny prínos pre seba.

Nemeňte teda seba, ale naučte sa dopriať si to najprínosnejšie a najlepšie.

Niekedy to znamená vybočiť zo svojej zóny pohodlia. Začať robiť veci, ktoré ste ešte nikdy nerobili. Učiť sa niečo nové. Zvykať si na nové myšlienky a postupy. Reagovať inak ako doposiaľ.

Pri takomto prístupe sa vyhnete napätiu vznikajúceho zo zmeny seba samého, pretože sa vo svojej podstate nemeníte, ale učením sa nového posúvate dopredu, meníte svoje zvyky a rozvíjate sa.

Komentáre

Pridať komentár

  • Sledujte nás na facebooku
  • Darček pre vás

    Stiahnite si zadarmo ebook - Tajomstvá chudnutia, 3+1 rada, ako začať chudnúť a nevzdať to. Vaše osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme (ProSchool s.r.o.) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stisnutím tlačítka vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie Ebooku "Tajomstvá chudnutia" a ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú živej stravy a motivácie k zmene stravovania. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.

  • Najnovšie články
  • Kategórie