Keby mi to zdravé jedlo niekto pripravil…

Keby mi to zdravé jedlo niekto pripravil…

Túto vetu mi hovorí takmer každý, kto ochutná moje recepty. Je to prvá a hlavná výhovorka.

Kto to za mňa urobí? Musela by som variť pre seba a druhých zvlášť! Na to nemám čas. Je to príliš náročné! Naozaj je to chutné, viem si predstaviť takto sa stravovať, ale musel by mi to niekto takto pripraviť.

Áno, verím. Začať je niekedy ťažké. Zmena je často náročná. Tak prečo robiť niečo viac pre seba? Prečo opustiť zónu pohodlia?

Keď môj manžel zo dňa na deň prešiel na živú stravu, bola som zúfalá. Nedal mi čas a priestor na zmenu, potrebovala som reagovať veľmi rýchlo. Noci som trávila na internete a zároveň vstávala k malej dcérke, ktorú som ešte dojčila. Cez deň som varila klasicky a súčasne sa učila nové recepty, oboznamovala som sa s neznámymi potravinami a postupmi ich spracovania.

Hnevala som sa na manžela, že ma donútil k tejto zmene, ale zároveň som ho v tom nechcela nechať samého. Aj keď sa mi nechcelo nič meniť, cítila som, že je to dôležité. Manželovho otca tri mesiace pred touto zmenou operovali na srdce. A to som nevedela, že o ďalší rok podobný zákrok čaká môjho otca. Mal by to zažiť aj môj manžel? Pri jeho dovtedajších stravovacích návykoch to bolo viac než pravdepodobné.

Každá zmena však nemusí byť taká náročná.

Ako to? Stačí začať pomaly. Nemusíte mať hneď všetko naraz. Svoje nové zvyky si budujte postupne po jednotlivých krokoch. Pomaly, v pokoji, s radosťou a víziou svojho stanoveného cieľa.

Snaha o rýchlu zmenu je akoby ste chceli pre seba ušiť plesové šaty či oblek, no doteraz ste v ruke držali len ihlu s niťou. Je to veľmi náročné! Najskôr sa potrebujete naučiť používať šijací stroj, poznať typy látok a nití, vedieť robiť strihy.

A takto to je aj so zmenou životosprávy. Začínate sa učiť predsa niečo nové. Potrebujete začať tam, kde práve ste. Vaše vlastné vedomosti a zvyky sú pre vás štartovacou čiarou a jednoduchšie je ísť postupnými krokmi.

Keby mi to jedlo niekto pripravil…

Zmenu potrebujete vy a nikto druhý za vás s najväčšou pravdepodobnosťou nič neurobí. Je to otázka vašej voľby. Urobte to pre seba sami. Zaslúžite si byť zdraví, šťastní a cítiť sa dobre vo vlastnom tele. Stanovte si však reálne ciele. Lepšie je začať pomaly ako nikdy.

Ak ste tak ešte neurobili, stiahnite si zadarmo môj eBook Tajomstvá chudnutia.

Komentáre

Pridať komentár

  • Sledujte nás na facebooku
  • Darček pre vás

    Stiahnite si zadarmo ebook - Tajomstvá chudnutia, 3+1 rada, ako začať chudnúť a nevzdať to. Vaše osobné údaje (meno a e-mailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme (ProSchool s.r.o.) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stisnutím tlačítka vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre zaslanie Ebooku "Tajomstvá chudnutia" a ďalších zaujímavostí, ktoré sa týkajú živej stravy a motivácie k zmene stravovania. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom e-maili.

  • Najnovšie články
  • Kategórie